Co já jsem přečetl článků, co vyzkoušel aplikací, software i webových služeb hledáním odpovědi „co že je to ten GTD“. Já vím, GTD není jen software, ale tak nějak to s tím souvisí. Nesčetně ztracených hodin a přišel jen na jednu jedinou věc.

Nejlepší je tužka a papír!

Začalo to tím, že před nedávnem kamarád daroval luxusní zápisník Paperblanks. Před tím jsem, pravda, přemýšlel, že bych si koupil Moleskine, ale pořád jsem se nemohl rozhodnout. A pak najednou šup a je to tady.

Řekl jsem si ok, tasklist přesunu do offline , včetně poznámek a námětů. První dojmy parádní, super , ale pak něco nebylo tak úplně v pořádku. Motaly se mi tam dohromady poznámky, zápisky do článků a úkoly. Takže jsem se rozhodl, že si pořídím ještě jeden a když už jsem byl  v tom, tak volba padla na Moleskine. Koupil jsem model velikosti S, týdenní, plánovací.

Úkoly rázem odděleny, velikost S je sice malá, ale snažím se psát vždy na jeden daný týden. A jde to.
Pokud dělám něco většího, vezmu si obyčejný papír A4. A když potřebuji k určitému projektu soubory, online poznámky, či cokoli jiného, vytvořím si složku s názvem onoho projektu a je to. To samé v případě použití e-mailu. Používám i cloud, konkrétně Copy.com, takže potřebné soubory mám kdykoli po ruce. Je to jednoduché a prosté a zdá se mi, že i daleko rychlejší. Samozřejmě, pokud bych potřeboval spolupráci několika lidí, tohle řešení je k ničemu. Ale zvykl jsem si, jak už jsem říkal na rychlost mi to takto vyhovuje.

Menší dodatek. Je zajímavé, že v Moleskine se mi píše lépe s obyčejnou tužkou, kdežto v Paperblanks raději perem, respektive Pilotem. Je to také tím, že oba zápisníky mají jiné složení papíru. Vím, tohle řešení není zrovna moc ekologické a geek, ale zvykl jsem si na to a pracuje se mi takhle daleko lépe.

A jaké řešení používáte vy?

Flattr this
Nejlepší hosting - WEDOS.COM


  • Rad bych pouzival „offline“ verzi, ale verim ze mi to vydrzi tak tyden. Kdyz si na neco vzpomenu, hned vytahnu mobil jednou rukou a zapisu to behem par sekund do kalendare/pripominek. Protoze to co si nezapisu hned, tak zapomenu.

  • Evernote + kalendář google 🙂

  • Jsem na tom Tomáši úplně stejně. Nejlepší je tužka a papír. 🙂

Post Navigation