Nedávno jsem začal používat internetový prohlížeč Opera a to z jednoho jediného důvodu. Byl jsem dlouho zastáncem Google Chrome, ale díky nenažranosti (myšleno tím potřeba RAM) Chrome a občasného používání slabšího člena mé IT stáje (netbook Acer D257) jsem se rozhodl pro Operu. Ale. 

Není to nikterak rychlík, takže jsem hledal a hledal, jak tomu trochu pomoct a našel jsem jedno řešení. Pro zrychlení Opery budeme potřebovat dostat se do editoru nastavení, takže otevřeme nový tab a zadáme opera:config. Najdeme část Performance a tam změníme hodnoty u následujícího:
Max Connections Server: 16
Max Connections Total: 64
Pokud tam již tyto hodnoty máme, můžete zkusit je zvýšit (v závislosti na rychlosti připojení k internetu), ale já mám vyzkoušeno, že naopak tyto hodnoty snížím. A to u prvního na 8 a u druhého na 16. Po restartu Opery je rychlost opravdu znát. 
Flattr this
Nejlepší hosting - WEDOS.COM


 • Anonymous

  Dobře,

  ale dejme tomu pro lajky co by rádi věděli, co nastavují.. víme vůbec co měníme?

  • Nastavujeme maximální počet souběžných připojení k serverům.

 • verca

  Z nějakého důvodu nemůžu nikde najít Performance. Prošla jsem celé nastavení asi 3x, ale stále nic. Kde bych ho mohla najít?

  • parohac4

   Nevím přesně, ale v nové verzi Opera Next je to v opera://flags, někde by to ta mělo jít nastavit taky. Ale nejsem si jistý, nepoužívám.

Post Navigation