Všiml jsem si na sociálních sítích, že s koncem blogovací služby Posterous lidi často řeší přechod na jiný systém. Jaký vybrat?

Především, exportovat Posterous blog jde opravdu jednoduše, návodů na internetu je spousty, jako příklad uvádím tento návod (export do Blogger a WordPress) a export do Tumblr . Já vám ale ukážu dvě služby, které jsou jednoduché a dokážou nahradit (sice dle mého názoru ne zcela plnohodnotně) Posterous. 

Tou první službou je služba calepin.co. Jedná se o mikroblogovací službu hostují na Dropboxu a využívající formátování textu Markdown. Je možno připojit i komentáře pomocí služby Disqus a samozřejmostí je také připojení vlastní domény. Výhoda tohoto systému je jeho jednoduchost a hostování na vlastním Dropboxu, pro někoho může být nevyhovující systém formátování markdown. Na tuto službu upozornil Libor kříž na Twitteru v tomto článku
Druhou službou je postach.io. V této službě publikujete články pomocí Evernote. Napojíte Evernote na postach.io, napíšete článek a jakmile budete rozhodnuti článek vydat, stačí přidat jen tag Published. Články se po publikování v Evernote ještě v postach.oi nezobrazí, až po označení tagem. Výhoda tohoto řešení je, že formátujete přímo v Evernote  a nemusíte hledat markdown editor. Postach.io prozatím nepodporuje připojení vlastní domény.

Máte vy, čtenáři, nějaké svoje řešení? Kam jste přestěhovali svůj Posterous blog? Podělte se v komentářích. 

Flattr this
Nejlepší hosting - WEDOS.COM


  • Jako náhradu lze použít třeba WordPress nebo Tumblr, ale horší je to s přenosem starších příspěvků, zvlášť kdybys to chtěl i s komentářema. Svoje martyrium jsem popsal na http://vitsoftblog.wordpress.com/.

  • Anonymous

    „Kam jste přestěhovali svůj Posterous blog?“ = jednoznačně na Blogger.com, je to nejlepší co se týče spolehlivosti, administrace atd. Nic není lepší od bloggeru, mám na něm přes Google Apps taky svůj firemní web 🙂

Post Navigation